Zabudowa

Projektując nową zabudowę spojrzeliśmy na przedział medyczny ambulansu przez pryzmat czynności medycznych jakie mają być tam wykonywane oraz utrzymania porządku podczas akcji ratunkowej.

Schowek techniczny

Schowek techniczny został zaprojektowany w oparciu o największe materace, deski i krzesełka z systemem płozowym jakie możemy spotkać na rynku. Dzięki temu mamy pewność, że sprzęt będący w posiadaniu użytkownika będzie się mieścił do schowka niezależnie od tego jakiej jest on marki. Przemyślana konstrukcja schowka pozwala na różną konfigurację włącznie z dodatkowymi szufladami na pojemnik reimplantacyjny, pasy, stabilizatory głowy, kaski, narzędzia techniczne itp. Ilość miejsca pozwala na zmieszczenie kamizelki KED oraz zestawów do unieruchamiania złamań.

Miejsce dla sprzętu

Każde szafka, szuflada czy miejsce mocowania sprzętu medycznego została dokładnie przemyślana tak, aby ergonomia zabudowy była na jak najwyższym poziomie. Duża szafa z szufladami przy wejściu bocznym pozwala na segregację sprzętu wg procedury A,B,C. Miejsce mocowania ssaka i respiratora znajduje się w zasięgu ręki osoby siedzącej na fotelu u wezgłowia noszy. Szafki i szuflady zostały wyposażone w specjalny system ruchomych przegród pozwalający na dopasowanie przestrzeni do wielkości i kształtu sprzętu medycznego. Nad blatem roboczym dodaliśmy listwę na ampułki pozwalającą na tymczasowe ich wpięcie podczas przygotowywania leków. Wygospodarowaliśmy miejsce na urządzenie do kompresji klatki piersiowej.

Kosze na odpady

Utrzymanie porządku podczas pracy w ambulansie daje większe poczucie bezpieczeństwa i panowania nad sytuacją. W zależności od konfiguracji ambulansu istnieje możliwość wyposażenia przedziału medycznego w 4 kosze/pojemniki na odpady, w tym dwa na materiał zakaźny.

Mocowania plecaków

Plecak służy do udzielania pomocy poza ambulansem. Wychodząc do akcji powinniśmy mieć możliwość płynnego sięgnięcia po to akcesorium. Pomimo zasady dublowania sprzętu medycznego w ambulansie istnieje czasem konieczność skorzystania z zawartości plecaka. W ambulansach niestety nie było jak dotychczas takiej możliwości. Coraz częściej też mówi się o tym, że zespoły dwu osobowe powinny być wyposażone w dwa plecaki, tak aby każdy z członków zespołu w trakcie dochodzenia do miejsca zdarzenia miał wolne ręce, lub mógł zabrać dodatkowy sprzęt. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie zaprojektowaliśmy miejsce dla 2 plecaków w tym jedno z możliwością korzystania z wewnątrz ambulansu. Po obydwa plecaki można sięgnąć podczas wychodzenia z ambulansu.

Miejsce mocowania urządzenia do kompresji klatki piersiowej

Urządzenia do kompresji klatki piersiowej stają się coraz bardziej powszechne w ambulansach. Jak dotychczas nie było w ambulansie miejsca pozwalającego na jego montaż przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa wynikających z normy PN EN 1789 zgodnie z którymi sprzęt mocowany w przedziale medycznym nie może stać się „pociskiem” w trakcie np. wypadku. W naszym nowym ambulansie nie tylko, że wygospodarowaliśmy ergonomiczne miejsce na to urządzenie, ale dodatkowo wykonaliśmy test zderzeniowy. System mocowania jest uniwersalny i pasuje do dowolnego urządzenia do kompresji klatki piersiowej jakie znajduje się na rynku.

Fotel dla dziecka

Czasem istnieje konieczność transportu dziecka w pozycji siedzącej na fotelu. W naszej ofercie znajduje się specjalny fotel posiadający zintegrowane pasy dla dziecka o masie od 10 kg.

Bezpieczeństwo

- wszystkie rozwiązania zastosowane w ambulansach WAS począwszy od zamków szafek wiszących, poprzez systemy otwierania szuflad/kosza na śmieci, a skończywszy na fotelach, mocowaniu podstawy do noszy głównych czy mocowania urządzenia do kompresji klatki piersiowej zostały przetestowane zgodnie z PN EN 1789. Nie stosujemy rozwiązań nie przebadanych lub takich, które nie przeszły testu zderzeniowego - wprowadzając do oferty ambulans o DMC 3,88 otworzyliśmy możliwość umieszczania w ambulansie większej ilości osób i sprzętu medycznego bez ryzyka utraty gwarancji samochodu i ponoszenia po jej upływie kosztów częstszych napraw zawieszenia, hamulców i silnika związanych z przekraczaniem DMC pojazdu

NOWOŚĆ!!! Panel informacyjny

Wzorem tablicy informacyjnej na oddziałach SOR wprowadziliśmy do ambulansu panel informacyjny pełniący funkcję tablicy sucho ścieralnej. Panel pozwala na szybkie zapisywanie informacji w trakcie akcji ratunkowe ( np. telefon do rodziny pacjenta), umieszczenie naklejek z procedurami medycznymi, dezynfekcji, dawkami leków, odtrutkami itp.